Najobľúbenejšia rekvizita

Vždy sa mi veľmi páčili fotografie bábätiek v rôznych, malých vaničkách a už veľmi dávno som si chcela nejakú kúpiť. Takúto malú vaničku špeciálne určenú na fotenie nájdete v rôznych zahraničných eshopoch za prijateľné ceny. Od kúpy ma ale odrádzala cena za poštovné, ktorá sa často vyšplhala až na 150 – 270 Eur.

Jedného dňa, pri obyčajnej domácej práci – vešaní prádla, som si všimla, že moje vedro na prádlo má rovnaký tvar, ako takéto vaničky. Vtedy mi napadlo, že si skúsim vaničku vyrobiť sama. Stačí k vedru pridať niečo, čo nahradí skutočné nožičky a batériu.

Nakúpila som všetko potrebné, spolu s manželom sme vaničku vyrobili a v priebehu chvíľky sa z nej stala najobľúbenejšia rekvizita v mojom ateliéri. Približne 90% mojich klientiek si praje fotografiu ich bábätka práve v tejto vaničke.

Možno aj vy túžite po takejto rekvizite a možno vás rovnako ako mňa odrádza cena za poštovné. A možno vám ani nenapadlo, že takúto vaničku si môžete jednoducho vyrobiť doma. Preto som pre vás v tomto článku zhrnula postup, ako som vaničku vyrobila. Môžete sa inšpirovať a v rámci vašich možností niečo podobné vytvoriť tiež a potešiť potom vašich klientov podobnými fotografiami ich bábätka vo vaničke.

1. Čo budete potrebovať

  • vedro, alebo čokoľvek iné v tvare vaničky. Moje vedro bolo v predajni označené ako „umývadlo plast 41cm, 12l“
  • niečo, čím nahradíte nožičky vane. Ja som v predajni s nábytkom kúpila úchytky na šuflík
  • niečo, čím napodobíte batériu a sanitu. Ja som v miestnej pradajni s vodoinštalačným materiálom našla: ventil 2 kusy – nahradil vodovodné kohútiky, redukciu – nahradila sprchovú hlavicu a hadicu Flexi 1/2 x 1/2 500mm – nahradila sprchovú hadicu.
  • keďže som potrebovala zmeniť farbu ventilu, ktorý bol pôvodne červený, zakúpila som ešte sprej – akrylová metalíza.
  • tavnú pištoľ
  • vŕtačku

Celý nákup ma vyšiel na 28,14 Eur. Tavná pištoľ a vŕtačka zarátané nie sú, tie sme mali doma.

2.Postup

Potom už stačilo všetky diely upevniť k vaničke, o čo sa postaral môj manžel. Presný postup som pre vás nafotila a pripravila.

  • 1. Sprchovú hlavicu sme pomocou tavnej pištole pripevnili k hadici a nechali stvrdnúť

  • 2. Pomocou spreja sme nafarbili ventily a nechali zaschnúť

  • 3. Vyvŕtali sme otvor na nožičky

  • 4. Pripevnili sme nožičky

5. Vyvŕtali sme otvor na „batériu“ a opäť pomocou tavnej pištole sme všetky diely pripevnili a nechali stvrdnúť

HOTOVO!

Potom už stačí začať používať vaničku v praxi, bezpečne do nej bábätko napolohovať, najvhodnejšie sú polohy na brušku s rukami pod tváričkou. Takéto fotografie obohatia vaše portfólio a určite k vám privedú ďaľších klientov.

Vo vaničke môžete odfotiť aj staršie bábätká.

Ak som vás inšpirovala a do výroby vaničky sa pustíte, budem rada ak mi napíšete, ako sa vám darilo na inspiracie@mariagasparova.sk, prípadne sa o vaše fotografie podelíte v skupine na facebooku Úvod do sveta newborn fotografie.

Ďaľšiu inšpiráciu na vašej ceste ku krajším newborn fotografiám nájdete aj v eBooku Úvod do sveta newborn fotografie, ktorý si môžete stiahnuť zdarma tu>>

Newborn fotografia

Mária Gašparová
Mária Gašparová je mamou dvoch dcér, nadšenou fotografkou a profesionálnou newborn fotografkou. Fotografii sa venuje už viac ako dvanásť rokov a prostredníctvom projektu Mama fotografkou už niekoľko rokov zdieľa svoje skúsenosti, ukazuje začínajúcim fotografkám jednoduché a zrozumiteľné návody, ako odfotia krajšie fotografie detí, alebo maličkých bábätiek. Mária je autorkou jedinečného online kurz newborn fotografie>> Je autorkou aj inšpiratívneho eBooku o fotografovaní detí>> Viac informácií o Márii nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracovania osobných údajov