Túžite sa stať profesionálnou newborn fotografkou? Chceli by ste sa venovať tomuto krásnemu povolaniu, ale máte pochybnosti, pretože:

 • Keď ste skúšali odfotiť maličké bábätko, fotenie často nedopadlo podľa vašich predstáv?
 • Z fotenia sa často stáva trápenie sa s plačúcim a nespokojným bábätkom? Fotenie často opisujete ako: strašné, ťažké, bol to boj?
 • Napriek tomu, že ste videli už množstvo videí a rôznych návodov, ako maličké bábätká odfotiť, si neviete v takýchto situáciach poradiť a s výslednými fotografiami nie ste vôbec spokojná?

Veľmi dobre rozumiem vašim pocitom, pretože som ešte pred pár rokmi bola na tom rovnako. Veľmi som sa chcela stať fotografkou bábätiek, ale kedykoľvek som to skúsila, stretávala som sa iba s neúspechom, s nespokojnými bábätkami a nevydarenými fotografiami 🙁

Vôbec som nevedela, čo s tým a po každom ďaľšom nevydarenom fotení som mala chuť to vzdať...

Dnes už je pre mňa fotenie každého bábätka krásnym zážitkom.

Viem čo robiť, aby boli bábätká počas fotenia spokojné. Dokážem odfotiť aj tie najcitlivejšie bábätká a viem ich jemne polohovať tak, aby sa pri každom dotyku nebudili.

Viem, ako fotografie vylepšiť vo Photoshope a dodať im profesionálny vzhľad.

Ani vy to nemusíte vzdávať. Ukážem vám, že fotenie bábätiek nemusí prebiehať iba v strese a neustálom upokojovaní plačúceho bábätka...

Možno teraz premýšľate, ako je možné, že bábätká tak spokojne spinkajú, keď vám sa to napriek akejkoľvek snahe nikdy nedarí?

Ja už odpoveď poznám. Skrýva sa v ZMENE.

 • Najmä v zmene postupov pri samotnom fotení bábätka
  Vyskúšali ste už všetky postupy a techniky, ktoré poznáte a napriek tomu to nefunguje? Bábätká sú často počas fotenia nepokojné a fotografie stále nie sú podľa vašich predstáv? V tom prípade je čas na zmenu. Inak sa môžete stále točiť v rovnakom kruhu nevydarených fotografií.
 • Dôležitá je aj zmena vo vnímaní a postoji k newborn fotografii
  Newborn fotografia pôsobí veľmi jednoducho, keďže na internete dnes denne nájdete množstvo fotografií spokojne spiacich bábätiek. Môžete tým získať dojem, že je to jednoduché, že bábätko stačí zavinúť, položiť na kožušinku a krásna fotografia je na svete. Ubezpečujem vás, že to tak nie je. A prvým krokom k úspechu je pripustiť to a začať fotografiu vnímať ako komplexné povolanie, ktoré si vyžaduje minimálne základnú znalosť viacerých zručností.

Zmeny sú samozrejme zložité a často sa nám do nich nechce. Ani mne sa do nich kedysi nechcelo... Ale ten pocit bezmocnosti a nezdaru pri každom ďaľšom plačúcom bábätku ma strašne ubíjal 🙁  Preto som hľadala cestu,ako to zmeniť. A našla som ju...

Dnes som profesionálnou newborn fotografkou, členkou APNPI - asociácie profesionálnych svetových akreditovaných newborn fotografov.

 

Splnila som si sen a môžem robiť to, čo ma tak veľmi baví.

Počas mesiaca odfotím 6-14 bábätiek, každé fotenie prebieha v pohode, bez zbytočného stresu a bábätká sú počas fotenia spokojné. Pracujem iba niekoľko dní v mesiaci a moju prácu milujem.

Nemusím každé ráno vstávať do nejakého nezáživneho zamestnania. Popri fotení mám dosť času venovať sa rodine a mojim ďaľším koníčkom. Všetko si dokážem naplánovať tak, aby som poobedia mohla tráviť s mojimi dcérami.

 

 

Moja cesta k vysnívanému povolaniu ale bola zložitá, veeeeľmi zdĺhavá a v neposlednom rade finančne náročná. 

 

V dobe, keď som začínala, neboli u nás žiadne kurzy newborn fotografie dostupné. Preto som sa všetko učila z online kurzov popredných svetových fotografiek. Hodiny som trávila pri počítači prekladaním a hľadaním tých správnych návodov. Veľmi mi vtedy chýbali ucelené a komplexné informácie v našom rodnom jazyku.

 

A to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodla, nenechať si informácie, ktoré som počas posledných rokov o fotografii získala,  iba pre seba.

Dnes chcem pozvať aj vás na cestu k zmene, cestu k spokojným bábätkám a krásnym, vydareným newborn fotografiám....

Pre kúpu tohto kurzu som sa rozhodla, keď sa mi narodil môj syn. Mala som zrkadlovku, ale neurobila som také fotky, aby som bola spokojná. Kúpou tohto kurzu som dostala oveľa viac, ako som očakávala. Nielen že som si nastavila moju zrkadlovku, ale konečne som začala byť spokojná s mojimi fotkami. Sú tam návody a videá, ktoré využijete nielen pri newborn fotografiách. A keď som aj neskôr pri fotení natrafila na nejaký problém, Mária bola vždy ochotná poradiť a pomôcť ako ďalej. Za mňa určite ÁNO. Neľutujem a odporúčam.
Anička Backová Maslakovazačínajúca fotografka

Odfotiť maličké bábätko naozaj nie je až také ťažké.

Je ale dôležité, aby ste poznali základné princípy a overené postupy, ako to urobiť a najmä ako zabezpečíte, aby bolo bábätko počas fotenia spokojné.

A vy ich teraz môžete spoznať v pohodlí vášho domova, prostredníctvom online kurzu Newbon fotografie, ktorý začína už v pondelok 21.6. o 9:00.

Do online kurzu môžete vstúpiť do nedele 20.6. do 24:00.

Tento Online kurz vrelo odporúčam všetkým, ktorý chcú fotiť malé bábätká. Po dlhšom zvažovaní som si ho zakúpila a vôbec to neľutujem. Pani Mária úplne krásne a jasne dáva návod na to, ako také novorodeniatko odfotiť, ako napózovať rodičov a omnoho viac. Je to úžasný kurz a cena je úplne úžasná. Doteraz som kurzy pod 250 eur ani nevidela, takže suma, ktorú pýta pani Mária, určite nie je až tak vysoká vzhľadom na to, koľko hľadania a štúdia a pozerania si zahraničných videi na youtube ( lebo povedzme si popravde, tých slovenských či českých veľa niet) si kúpou tohto video kurzu ušetríte. Ja vidím okamžitý pokrok. Na fotky, ktoré som robila pred týmto kurzom, sa teraz už nemôžem ani pozerať. A taktiež je úžasné, že čokoľvek neviem aj to, čo je pre iného možno banalita, pani Mária mi láskavo a znovu jednoducho vysvetlí, prostredníctvom emailu. Ďakujem Vám, že ste vytvorili tento videokurz a aj celý váš blog, aj fb stránku. Veľmi rada sa Vami nechávam inšpirovať.
Ivana Petkováfotografka

Online kurz

NEWBORN FOTOGRAFIA

Kompletné know-how! Základné princípy, presné postupy a množstvo tipov a trikov, vďaka ktorým budete vedieť vytvárať krásne, profesionálne fotografie maličkým bábätkám.

V tomto kurze nájdete množstvo informácií, tipov a videí s presnými postupmi, ako fotiť tak malé bábätká. To vám ale môže znieť veľmi všeobecne.

 

Poďte sa teda pozrieť, čo konkrétne vám kurz môže priniesť a čo sa v ňom naučíte.

1.časť

Tajomstvo spokojného bábätka

Myslíte si, že bábätko buď spokojne spinká = dá sa odfotiť, alebo je nespokojné a plačlivé = nedá sa odfotiť, a vy to nemôžete nijako ovplyvniť? Spokojnosť bábätka počas celého fotenia môžete ovplyvniť aj vy viacerými konkrétnymi krokmi a postupmi počas fotenia. Ako na to, sa dozviete hneď v prvej časti kurzu.

2.časť

Technické informácie

V tejto časti kurzu sa naučíte, ako odfotiť čo najlepšie fotografie po tej technickej stránke. Naučíte sa ako nastaviť zrkadlovku, ako pracovať so svetlom, v akom uhle umiestniť bábätko voči svetlu, alebo ako pracovať so štúdiovými svetlami.

3. časť

Základy polohovania

V tejto časti spoznáte úplné základy polohovania bábätka. Tiež sa naučíte, ako fotiť bábätko v rôznych rekvizitách určených na newborn fotenie, napríklad v košíkoch, alebo ako odfotiť bábätko s rodičmi a súrodencami. Všetko uvidíte v názorných videách s mojim podrobným vysvetlením a inštruktážou.

4. časť

Fotenie citlivejšieho bábätka

Každé bábätko je iné a nie všetky prespia spokojne celé fotenie. Preto v tejto časti kurzu spoznáte techniky, ako odfotíte aj tie najcitlivejšie bábätká bez toho, aby boli neustále nepokojné, alebo aby sa pri každom vašom dotyku budili. Spoznáte aj dve techniky "wrapovania - zavinovania". Opäť všetko uvidíte v názorných videách s mojim podrobným výkladom a vysvetlením, prečo a ako robím jednotlivé kroky.

5. časť

Ucelený, autentický priebeh jedného fotenia

V tejto časti kurzu uvidíte ucelený, autentický priebeh jedného fotografovania. Od informácií, ktoré poskytujem klientom už pred fotením, cez príchod klientov do môjho ateliéru, prípravy až po samotné fotenie. Vytvoríte si tak ucelený obraz o takomto fotografovaní.

6. časť

Úpravy fotografií vo Photoshope

Nezáleží na tom, či už máte nejaké znalosti Photoshopu, alebo ste s ním ešte nikdy nepracovali. V tejto časti kurzu sa krok po kroku naučíte vylepšiť vaše newborn fotografie, zosvetliť, alebo stmaviť niektoré časti fotografie, vyretušovať pleť a mnoho ďaľšieho. Samotná táto časť bude pre vás veľmi hodnotná. Získate v nej to najlepšie z toho, čo som sa počas posledných 11 rokov naučila o úpravách newborn fotografií.

7. časť

Bonusy

V tejto časti nájdete hodnotné bonusy. Prvý bonus, mini eBook - Sprievodca fotením bábätka, vám veľmi pomôže v začiatkoch. Nájdete v ňom prehľadne zhrnuté informácie z kurzu, môžete si ho vytlačiť a počas vašich prvých fotení ho mať stále pri sebe.

V druhom bonusovom videu sa naučíte spojiť dve fotografie vo Photoshope.

Tretím bonusom je osobné stretnutie v mojom ateliéri. V priebehu júla pripravím stretnutie, kde môžeme osobne diskutovať o informáciach z kurzu, kde môžete klásť doplňujúce otázky, ukážem vám použitie rekvizít a príslušenstva v mojom ateliéri. Takéto stretnutia ku kurzu budem potom ešte opakovať. Ak vám nebude termín vyhovovať, môžete prísť na iné stretnutie. Otázky z tohto stretnutia neskôr spracujem a budú k dispozícii ako bonus v kurze.

Po kliknutí na obrázky si môžete priblížiť, ako napríklad to vo vnútri kurzu vyzerá

Štruktúra kurzu:

 • Jedná sa o internetový kurz. Do kurzu sa dostanete po zadaní prístupových údajov (po príhlasení), ktoré obdržíte emailom v pondelok 21.6. o 9:00. Nemusíte byť ale pripojená v tomto konkrétnom čase. Lekcie si môžete prezerať kedykoľvek vám to najlepšie vyhovuje a aj v budúcnosti sa k ním môžete kedykoľvek vracať a opakovane si ich prehrať.
 • Kurz je rozdelený do 6 častí + bonusy, väčšina častí je rozdelených do ďaľších lekcií. Časti kurzu sa vám budú otvárať postupne tak, aby ste neboli zahltená. Celý kurz prejdete za necelé 2 týždne
 • Okrem množstva teoretických informácií, v kurze nájdete 15 videí s názorným priebehom fotenia bábätka, spolu takmer 200 minút. Vo videách presne uvidíte postupy, ako bábätko polohovať, zavinúť, ako fotiť bábätko v rekvizitách, s rodičmi, alebo súrodencami

V skratke môžem o kurze napísať, že sa naučíte odfotiť napríklad takéto fotografie. Vo videách kurzu vás budem krok po kroku navigovať, ako bábätká napolohujete, čo robiť, aby spokojne spinkali, z akého uhla môžete odfotiť, alebo v akom uhle voči svetlu. Uvidíte úplne presne, ako tieto fotografie vznikli a môžete to potom využiť vo vašej vlastnej tvorbe.

V 6.časti kurzu - Úpravy fotografií vo Photoshope, sa naučíte profesionálne upraviť vaše fotografie. Prejdete od úplnych základov, až po pokročilé techniky úprav. Čaká na vás takmer 100 minút Photoshop tutoriálov, v ktorých budete vidieť dianie na mojej obrazovke a počuť môj hlas s inštrukciami. 

 • Spoznáte úplne základy úprav fotografií, ale aj techniky na úpravu a zjemnenie pokožky bábätka, alebo pozadia na fotografiách, úpravy nežiadúcich tónov pleti, pridanie kontrastu a prevody fotografií do čiernobielej. Nemusíte mať žiadne skúsenosti s prácou vo Photoshope, ako som písala vyššie, tieto videá sú vhodné aj pre úplných začiatočníkov. 
 • Navyše som zámerne vybrala fotografie, vyžadujúce si zložitejšie úpravy, takže spoznáte aj veľmi pokročilé techniky úprav newborn fotografií vo Photoshope

Napríklad uvidíte krok po kroku úpravu tejto fotografie

newborn fotografia

Fotografia pred úpravou

Fotografia po úprave

a tejto fotografie

Fotografia po úprave do čiernobielej

Fotografia pred úpravou

Fotografie po úprave do sépiových odtieňov

V bonusovom videu sa ešte naučíte spojiť dve fotografie vo Photoshope

Ak je starší súrodenec ešte malý, je bezpečnejšie odfotiť ho samostatne a následne spojiť fotografie vo Photoshope. A to sa naučíte v tomto bonusovom videu.

1.fotografia

2.fotografia

Po úprave

 • Praktické cvičenia
  Na konci každej časti kurzu na vás čakajú inštrukcie k praktickým cvičeniam, ktoré vás ešte rýchlejšie privedú k želaným výsledkom
 • Uzavretá skupina na facebooku
  Ku kurzu získavate aj prístup do uzavretej skupiny na facebooku, kde môžete denne zdieľať vaše prípadné otázky, AHA momenty, výsledky vašich praktických cvičení. Počas celého kurzu vám budem denne k dispozícii, môžete sa ma čokoľvek spýtať.
Investíciu do online kurzu newborn fotografie neľutujem a som velmi rada že som sa rozhodla kurz zakúpiť. S myšlienkou naučiť sa ako fotiť newborn fotografie som sa pohrávala už dlhšie, no doposiaľ som nemala priestor na materskej dovolenke s dvoma malými deťmi nájsť si toľko času, aby som si svojpomocne začala na internete vyhľadávať návody "ako na to". Potrebovala a hľadala som niečo, čo bude spracované prehľadne, ucelene, k čomu budem mať prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Toto všetko a aj omnoho viac som získala absolvovaním online kurzu newborn fotografie. V kurze sú prehľadne spracované všetky dôležite informácie od prípravy, cez priebeh fotenia až po finálnu úpravu fotografií v grafickom programe, formou textu aj videí, ktoré si môžem opakovane prezrieť, vrátiť sa k ním pred aj po fotení bábätka, čím sa človek stále niečo nové naučí, uvedomí si svoje chyby a nedostatky. Ďakujem za možnosť dozvedieť sa všetko potrebné o fotení bábätiek prostredníctvom tohto kurzu a velmi si vážim aj dodatočnú pomoc od pani Gašparovej. Veľmi ochotne mi zodpovedala všetky moje dodatočné otázky a nejasnosti ktoré vyplynuli po mojom prvom newborn fotení v praxi.
Silvia Kánovázačínajúca fotografka, Silvia Kanova Photography (na FB), www.silviakanova.sk

Vďaka informáciam obsiahnutým v tomto kurze, budete vedieť vytvárať krásne a profesionálne fotografie maličkých bábätiek. 

Ak je newborn fotografia aj vašou vysnívanou profesiou, tento kurz vám pomôže sa k tomuto snu priblížiť.

Koľko to bude stáť?

Tento jedinečný, ucelený a komplexný online kurz môžete získať za

129 Eur

 • Táto cena predstavuje približne cenu jedného newborn fotenia u profesionálneho newborn fotografa, takže vaša investícia sa vám ihneď vráti
 • Za podobné produkty by ste v zahraničí zaplatili aj stovky eur
 • kurz otváram iba raz ročne. Najbližšie bude kurz dostupný v marci 2022

Čo ak zistíte, že tento kurz nie je pre vás to pravé?

Naozaj mi záleží na vašej spokojnosti a preto vám ponúkam garanciu vrátenia peňazí. Nakuknite do kurzu, rozhliadnite sa a ak do 8 dní zistíte, že to nie je pre vás, napíšte mi a ja vám bez otázok vrátim peniaze.

Ďaľšie referencie

Od kurzu jsem očekávala postupy, jak pracovat s miminkem a jak ho polohovat. Maria v kurzu samozřejmě tohle všechno má, ale nabízí daleko více. Přípravu bezpečného prostředí, průběh foceni, polohování dítěte, rekvizity a vše s ohledem na pohodlí a bezpečí foceného malého uzlíčku. Navíc vše o čem píše má zpracované v názorných videích včetně finálních úprav fotek! Mít tento kurz před narozením mého syna, určitě bych se pustila doma do focení bez obav. V kurzu jsem našla odpovědi na všechny otázky a obavy, které mě před focením odrazovaly. Dnes už bych se nebála. Naučila jsem se, jak se připravit a postupovat s ohledem na bezpečnost miminka. Doporučuji každému fotografovi, který chce pořizovat snímky malých a křehkých novorozenců.
Petra RajtmajerováZastánkyně aktivního životního stylu a společných aktivit s dětmi, autorka webu www.sdetmivakci.cz a mamka dvou dětí
Kurz obsahuje řadu hodnotných informací, které jsou znásobeny videi ze zákulisí a návody. Každý si tak může udělat představu o tom, co práce fotografa miminek obnáší, zjistí, na co si dát pozor a co jak udělat, takže se tomuto oboru může věnovat sám (ať už jen pro domácí potřebu či profesionálně). Za mě je to určitě dobrá práce 🙂
Klárka BílkováPodnikatelka, fotografka

Často kladené otázky

Ako kurz prebieha?

Kurz začína v pondelok 21.6.. O 9:00 vám pošlem vstupné prihlasovacie údaje do kurzu. Môžete sa prihlásiť a začať úvodnými informáciami a prvou časťou kurzu. V priebehu dvoch týždňov sa vám postupne otvoria ďaľšie časti a lekcie kurzu. Kurz pozostáva z textov, fotografií a aj názorných videí. Do kurzu nemusíte byť prihlásená v konkrétnom čase. Jednotlivé časti a lekcie si môžete prezrieť a naštudovať v čase, ktorý vám najlepšie vyhovuje. K jednotlivým lekciám sa môžete aj v budúcnosti kedykoľvek vracať a opakovane si ich prehrať.

Nenájdem všetky tieto informácie na internete zdarma?

Je možné, že niektoré postupy nájdete na internete zdarma. Pri tomto type fotenia sú ale dôležité aj princípy, ktoré sa za takýmito postupmi skrývajú a tiež aj to, aby ste si vedeli poradiť v rôznych situáciach. A takto komplexné a ucelené informácie, princípy newborn fotografie, presné postupy a v našom rodnom jazyku nenájdete nikde. Kurz vám ušetrí hodiny hľadania rôznych návodov a prekladania. Všetko dôležité sa naučíte v jedinom online kurze. Navyše máte stále moju podporu a môžete sa ma kedykoľvek, aj v budúcnosti, na čokoľvek pýtať.

Aké znalosti Photoshopu musím mať?

Žiadne. V kurze prejdeme všetko, od úplných základov.

Aké znalosti fotografie musím mať?

Tento kurz nie je venovaný základom práce s digitálnou zrkadlovkou, preto by ste mali ovládať aspoň základné nastavenia vášho fotoaparátu.

Objednajte si tento jedinečný kurz + všetky bonusy práve teraz

 

 129 Eur

Chceli by ste sa pred kúpou ešte na čokoľvek spýtať?

Napíšte mi na inspiracie@mariagasparova.sk

Alebo navštívte moju FB stránku a napíšte mi správu Facebook MayaG. photography

Ochotne vám na všetko odpoviem