Tipy na vianočné fotodarčeky

Ešte stále hľadáte ten správny darček pre niekoho blízkeho? Premýšľate nad niečím jedinečným a zároveň hodnotným? Potom originálne darčeky vytvorené z vašich fotografií by mohli byť tou správnou voľbou.

Úžasné je, že na výber máte množstvo rozmanitých produktov. Kalendáre, tričká, veľké formáty fotografií, alebo plátna, hrnčeky, fotoknihy, alebo pexeso a mnoho ďaľších, takže takýmto darčekom môžete potešiť naozaj kohokoľvek. Ženy aj mužov všetkých vekových kategórií, ale rovnako aj menšie či väčšie detičky.

A aký fotodarček vybrať? Inšpirovať sa môžete nižšie v článku, kde som pre vás zhrnula moje obľúbené a rovnako aj výrobcov, s ktorými mám dobrú skúsenosť.

Veľké formáty fotografií a plátna

Tento originálny darček je vhodný naozaj takmer pre každého, či už muža, alebo ženu všetkých vekových kategórií. Špeciálne odporúčam odfotiť všetky vnúčatká spolu a darovať takúto zväčšenú fotografiu, alebo plátno starým rodičom.

Na výber máte rôzne veľkosti fotografií, v rôznej kvalite a cene, v rôznych prevedeniach, rovnako aj rôzne rozmery. Fotografie aj plátna môžete dať ešte zarámovať a dodať im tým luxusnejší vzhľad.

Pexeso

Darček vhodný pre každé dieťa. V ponuke opäť nájdete rôzne kvality spracovania, z rôznych druhov papiera. Naše pexeso je z tvrdého papiera, takže vhodné určite aj pre menšie detičky.

Obal na mobil

Obal na mobilný telefón s vlastnou fotografiou je veľmi vhodný darček pre každého puberťáka 🙂 Rovnako ale poteší aj kohokoľvek iného.

Fotokniha

Fotokniha je opäť darček, ktorý je vhodný naozaj takmer pre každého. Vložiť do nej môžete fotografie z dovolenky, rodinné fotografie, napríklad z posledného roka, alebo fotografie detí od narodenia až po súčasnosť, rovnako svadobné fotografie atď..

V ponuke opäť nájdete množstvo druhov, od lacnejších – zošitových, až po luxusné fotoknihy za desiatky aj stovky Eur. V ponuke som objavila aj originálne fotoknihy pre malé detičky z tvršieho a pevnejšieho materiálu. Zaujala ma aj krásna, miniatúrna fotokniha (nájdete v ponuke Happy foto).

Nestíhate, alebo nemôžete fotoknihu objednať?

Jednoduchú fotoknihu môžete vyrobiť aj doma. Pre inšpiráciu som vám pripravila jednoduchý postup, ale vychádzajte z vašich možností a z toho, čo je pre vás ľahko dostupné. Ak budete mať dostatok času a ste kreatívna a zručnejšia duša, fotoknihe môžete dodať originálne prvky, napríklad popisky, obaly, vytvoriť scrapbooky atď..

Pripravte si fotografie a podľa možností si ich buď dajte vytlačiť vo fotoslužbe, alebo vytlačte doma na akejkoľvek tlačiarni.

Ak potrebujete fotoknihu pevnejšiu, je určená napríklad pre dieťa, fotografie ešte zalaminujte, alebo jednoducho vložte do euroobalu, alebo do čohokoľvek iného, čo môže rovnako poslúžiť.

Pripravené fotografie nakoniec zviažte. Opäť vychádzajte z vašich možností. Môžete využiť profesionálnejšie väzby, mäkké, tvrdé, špirálové, alebo hrebeňové väzby. Pokiaľ nemáte takúto možnosť, fotoknihu môžete zviazať jednoducho aj doma. Použiť môžete rôzne materiály, špagáty, stužky, alebo jednoducho kovový krúžok na kľúče.

Praktický tip

Pred tým, ako pôjdete objednať akýkoľvek fotodarček, najmä fotodarčeky, na ktoré potrebujete väčšie množstvo fotografií, napríklad fotoknihy, pexeso, alebo kalendár, si fotografie pripravte. Skopírujte ich napríklad do jedného súboru, aby ste ich mali pohromade. Fotografie potom môžete nahrať naraz, nemusíte ich hľadať jednotlivo v rôznych súboroch. Veľmi vám to urýchli tvorbu takýchto fotodarčekov.

Kalendáre

Krásnym darčekom môže byť aj kalendár vytvorený z fotografií. Vybrať si opäť môžete z množstva druhov a veľkostí, či už stolových, alebo nástenných kalendárov.

Puzzle

Puzzle z vašich fotografií si môžete dať vyhotoviť v klasickom papierovom prevedení, ale aj napríklad ako magnetické puzzle. Rovnako máte možnosť zvoliť rôzne počty dielikov, takže tento darček je opäť vhodný pre rôzne vekové kategórie. V ponuke som objavila puzzle z 24 až 2000 dielikov.

Albumy

V dnešnej dobe si fotografie dávame tlačiť oveľa zriedkavejšie, ako kedysi. Fotografie máme často uložené iba v počítači, alebo mobile. Preto akokoľvek vytlačené fotografie, napríklad aj vložené do krásneho fotoalbumu, budú určite krásnym darčekom.

Hrnčeky

Úžasným darčekom je aj hrnček s fotografiou. Opäť je vhodný takmer pre každého. V ponuke som obajvila hrnčeky keramické, ale aj plechové, klasickej veľkosti, ale aj menší hrnček.

Mňa osobne zaujal tento hrnček, ktorý má uško v tvare srdiečka.

Ďaľšie možnosti

Na výber máte ešte z veľkého množstva rôznych typov fotodarčekov, ktoré som osobne nevyskúšala, každopádne vašich blízkych by mohli potešiť. Preto vám sem ešte niektoré uvádzam:

 • nástenné hodiny s fotografiou
 • deky s fotografiami
 • tričká
 • plyšové hračky
 • prívesky na kľúče
 • prívesky na retiazky
 • hracie karty
 • vankúš

Na záver by som vám ešte uviedla výrobcov fotodarčekov, z ktorými mám ja osobne dobrú skúsenosť. U každého z nich ma príjemne prekvapila kvalita výrobku, pomer kvalita verzus cena a rýchlosť dodania aj v tomto predvianočnom čase. Od každého z nich mi fotodarček dorazil skôr, ako bola písaná doba dodania.

 • saal-digital
 • empik foto
 • online – fotografie
 • puzzlezfotky
 • cewe
 • fax copy

Verím, že som vás inšpirovala a že som vám aspoň trošku uľahčila výber vhodného darčeka pre vašich blízkych.

Inšpiratívne tipy, ako odfotiť čo najkrajšie fotografie, nájdete v eBooku Mama fotografkou, ktorý si môžete stiahnuť zdarma tu>>

Mária Gašparová
Mária Gašparová je mamou dvoch dcér, nadšenou fotografkou a profesionálnou newborn fotografkou. Fotografii sa venuje už viac ako dvanásť rokov a prostredníctvom projektu Mama fotografkou už niekoľko rokov zdieľa svoje skúsenosti, ukazuje začínajúcim fotografkám jednoduché a zrozumiteľné návody, ako odfotia krajšie fotografie detí, alebo maličkých bábätiek. Mária je autorkou jedinečného online kurz newborn fotografie>> Je autorkou aj inšpiratívneho eBooku o fotografovaní detí>> Viac informácií o Márii nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracovania osobných údajov