Pokúšate sa fotiť digitálnou zrkadlovkou, ale nech urobíte čokoľvek, fotografie nikdy nie sú podľa vašich predstáv?

 • tmavé, alebo príliš svetlé?
 • neostré?
 • s nežiadúcimi farebnými odtieňmi?
 • bez atmosféry?

Blúdite v začarovanom kruhu nevydarených fotografií, skúšania návodov a postupov, ktoré sa vždy ukážu ako nefunkčné a vy vôbec neviete čo s tým, alebo ako to vylepšiť?

 Tiež som ale kedysi začínala a trápila som sa s nevydarenými fotografiami, tmavými, alebo príliš svetlými, neostrými a rovnako som nevedela, čo s tým.

Keď sa mi narodila moja prvá dcéra, veľmi som túžila zachytiť každé to krásne obdobie jej života na fotografiách. Fotografie sa mi ale takmer nikdy nepodarili. V rukách som síce mala profesionálnu zrkadlovku, ale vôbec som ju nevedela použiť a z mojich fotografií som bývala doslova otrávená 🙁

Preto som približne pred 11 rokmi začala fotografiu podrobnejšie študovať. Čítala som dostupnú literatúru, časopisy a knihy o fotografii. Často som sa ale stretávala s príliš zložitými a neucelenými návodmi, ktorým som vôbec nerozumela 🙁

Nevzdávala som to a začala som sa učiť od tých najlepších. Počas posledných jedenástich rokov som absolvovala množstvo online kurzov a webinárov popredných svetových fotografov a fotografiek, čím som získala množstvo hodnotných informácii o fotografii.

Najmä som porozumela tomu, aké dôležité sú nastavenia zrkadlovky - nastavenia expozičného trojuholníka, ktorým som ja dovtedy takmer nevenovala pozornosť a že práve správnymi nastaveniami môžem dosiahnuť, aby fotografie boli konečne podľa mojich predstáv.

Práve toto ma veľmi posunulo vpred a až keď som ovládala tieto nastavenia a rozumela im, fotografie sa mi konečne začali dariť, fotenie ma začalo veľmi baviť a prestalo byť pre mňa trápením sa s nevydarenými fotografiami.

 

Som presvedčená, že aj vy môžete vylepšiť vaše fotografie práve správnymi nastaveniami zrkadlovky a že ani vy sa už nemusíte trápiť s nevydarenými fotografiami

Bez focení už si svůj život nedokážu představit, fotím ráda už několik let, ale pořád mi něco chybělo. Už nějakou dobu jsem zkoušela focení na manuální režim, ale stále jsem neovládala nastavení fotografického trojúhelníku. Díky kurzu Jako fotit digitálnou zrcadlovkou a mojí vytrvalosti jsem si konečně osvojila nastavování foťáku a to hlavně přímo při pohledu z hledáčku. Názorná videa a spousta ukázkových fotografií mi pomohly se ve všem správně zorientovat. Nyní už se můžu soustředit na výběr okamžiků, které chci zachytit a už se nemusím trápit s tím, že nestihnu nastavit správně potřebné hodnoty a snímek zachytím špatně. Neznamená to ale, že už se nic nepotřebuju učit, právě naopak. Díky kurzu jsem překonala bariéru v ovládání zrcadlovky a už se netrápím tím, že zase nebudu mít povedené fotky. Každý snímek mě posunuje dál a já si užívám nekonečné možnosti fotografování.
Petra R., mama dvoch detí a nadšená fotografka

Všetky problémy, s ktorými sa pri fotení zrkadlovkou stretávate, či už bojujete so svetlosťou fotografie, s neostrosťou, alebo s rôznymi nežiadúcimi odtieňmi, majú väčšinou jedno spoločné riešenie

správne nastavenie vašej zrkadlovky

A skutočne nie je nutné poznať všetky funkcie vašej zrkadlovky.

Aby sa vám fotografie vždy podarili podľa vašich predstáv, stačí spoznať a porozumieť niekoľkým doležitým nastaveniam. Konkrétne nastaveniam CLONY, ČASU, ISO a OSTRENIA. A vy ich teraz môžete spoznať v pohodlí vášho domova prostredníctvom obľúbeného kurzu

Ako fotiť digitálnou zrkadlovkou

Obsah kurzu by sa dal zhrnúť takto:

V kurze sa krok po kroku naučíte teoreticky a aj prakticky fotiť digitálnou zrkadlovkou tak, aby sa vám fotografie už vždy podarili.

Vaše fotografie už nikdy nebudú tmavé, ani príliš svetlé, neostré, alebo s nechcenými farebnými odtieňmi.

 

Pozrite sa ale ešte podrobnejšie, čo v kurze nájdete a ako kurz prebieha

Štruktúra a obsah kurzu

Kurz je rozdelený do 5 lekcíí + bonusy

Jedná sa o internetový kurz a do kurzu sa dostanete kedykoľvek, stačí otvoriť internet a zadať heslo na prihlasovacej stránke.

Následne sa vám otvoria prístupy k jednotlivým lekciám kurzu, v ktorých postupne spoznáte nastavenia vašej zrkadlovky. Všetko vám vysvetlím jednoducho a bez zložitých definícií.

Vždy o 9:00 sprístupním ďaľšiu lekciu, vy si ju ale môžete prehrať v čase, ktorý vám najviac vyhovuje. K jednotlivým lekciám sa môžete aj v budúcnosti kedykoľvek vracať, prezrieť si ich znova.

Nemusíte byť pripojená v nejakom konkrétnom čase

Každá lekcia je rozdelená na:

- teoretickú časť, kde sa dozviete, ako nastavenia CLONY, ČASU, ISO a OSTRENIA ovplyvňujú výslednú fotografiu, prečo volíme také, alebo iné hodnoty

- praktickú časť, v ktorej sa naučíte, kde na vašej zrkadlovke tieto nastavenia nájdete a ako ich môžete meniť.

V kurze nájdete množstvo teoretických informácií, videí a praktických foto návodov s presnými postupmi, ako fotiť digitálnou zrkadlovkou.

 

Pre vašu lepšiu predstavu, tu je ešte stručný prehľad toho, čo sa v kurze naučíte:

UPOZORNENIE

Ak nižšie uvedeným výrazom nerozumiete, nezaoberajte sa tým, je to v začiatkoch bežné. V kurze ich postupne spoznáte a naučíte sa, čo znamenajú a ako ovplyvňujú fotografie.

 • Úvod
  V teoretickej časti úvodnej lekcie spoznáte, aký je rozdiel medzi fotením v automatickom režime zrkadlovky a v manuálnom, prečo je lepšie fotiť "na manuál", ako pracuje zrkadlovka, ako vznikne fotografia, čo je to EXPOZIČNÝ TROJUHOLNÍK. V praktickej časti potom prepnete vašu zrkadlovku do manuálneho režimu a zoznámite sa s hľadáčikom.
 • Clona
  V teoretickej časti lekcie o Clone sa naučíte, čo je to clona a dopodrobna rozoberieme, čo nastevnie clony ovplyvňuje na výslednej fotografii, ako nastavenie clony vplýva na rozostrenie pozadia, čo je to hĺbka ostrosti, alebo rovina ostrosti. V praktickej časti sa potom naučíte, kde na zrkadlovke clonu nastavíte, alebo zmeníte.
 • Čas
  V tejto lekcii spoznáte, ako nastavenie Času ovplyvňuje výslednú fotografiu, prečo volíme také, alebo iné hodnoty, čo je to udržateľný čas, čo je pohybové rozostrenie, čo znamená zmrazenie pohybu a v praktickej časti sa opäť naučíte, kde tieto hodnoty na vašej zrkadlovke zmeníte.
 • Ostrenie a exponovanie
  V tejto časti podrobne rozoberieme snáď najväčší problém, s ktorým sa v začiatkoch stretávate - ostrosť fotografie. Naučíte sa, čo môžete urobiť, aby bolo na fotografii vždy ostré to, čo je pre vás dôležité. V praktickej časti sa naučíte nastaviť ostrenie na vašej digitálnej zrkadlovke a presne zaostriť. Veľmi dôležité pre to, aby sa vám fotografie vždy podarili, je správne zaexponovať a aj to sa naučíte v tejto lekcii.
 • ISO
  V poslenej lekcii sa podrobne zoznámite s ISO, naučíte sa, ako nastavenie rôznych hodnôt ISO ovplyvní fotografiu, ako vám zvýšenie hodnoty ISO môže pomôcť a v praktickej časti opäť uvidíte, kde zmeníte hodnoty ISO na vašej zrkadlovke.
 • Dve najčastejšie otázky
  V týchto lekciách nájdete aj odpoveď na dve otázky, ktoré najčastejšie dostávam. Ako odfotiť skupinu tak, aby boli všetci na fotografii ostrí a ako fotiť tak, aby bolo pozadie čo najviac rozostrené.

Preštudovanie každej lekcie vám zaberie cca 30-60minút. V jednotlivých lekciách nájdete množstvo informácií a aby ste neboli zahltené, lekcie sa vám budú otvárať postupne, každý deň jedna.

V pondelok o 9:00 sa vám sprístupní úvodná lekcia, v utorok lekcia Clona atď.

V piatok už budete presne vedieť, ako nastaviť vašu zrkadlovku tak, aby sa vám fotografie vždy podarili presne podľa vašich predstáv.

Práve som si prešla odznova Váš kurz, aj s jeho doplneným obsahom a musím povedať, že ste to doplnili perfektne. Veľmi mi pomáha ten obrázok expozičného trojuholníka. Keď som si prvýkrát prechádzala kurz, bola som ohromená každou lekciou, nakoľko som si myslela, že funkciu M nebudem nikdy ovládať. Po Vašom kurze robím 90% fotografií v tomto režime. Všetko mi bolo jasné, až na ISO. Na zrkadlovke som ho mala nastavené na AUTO a keďže fotografie boli ostrejšie, tak som to neriešila. Ale fotky v interiéri boli veľmi šumivé. Keď som si prešla Váš kurz 2x komplet celý, tak som konečne pochopila čaro vypnutia automatickeho ISO. Fotky ešte ani zďaleka nie sú dokonalé, ale to, že mám zrkadlovku necelé 3 mesiace a ovládam nastavenia v režime M, je len vďaka Vám. Chcem sa poďakovať, že vďaka Vám sa snažím na sebe viac pracovať a fotky robiť krajšie.
Lenka Polešenská, začínajúca fotografka

Praktická časť

V praktickej časti každej lekcie nájdete návody, ako jednotlivé nastavenia zmeníte na vašej zrkadlovke. Pri tvorbe návodov som vychádzala z ovládania šiestich digitálnych zrkadloviek značky Canon a Nikon, ktoré som pri tvorbe kurzu mala k dispozícii. Príklad vidíte na fotografiách nižšie

Príklad voliča Clony na Canone

Príklad voliča Clony na Nikone

Je veľmi pravdepodobné, že ak fotíte akoukoľvek zrkadlovkou značky Canon, alebo Nikon, ovládanie bude rovnaké, alebo veľmi podobné.

Ak by ste ale ovládanie na vašej zrkadlovke nevedeli nájsť, alebo fotíte zrkadlovkou inej značky, v každej lekcii vás ešte navigujem, ako si pomôžete návodom na použitie vašej zrkadlovky, ako a čo presne v ňom hľadať a čo robiť, ak aj náhodou návod nemáte, kde sú takéto návody dostupné.

Preto som presvedčená, že kurz je vhodný pre každého, nech už fotíte akoukoľvek zrkadlovkou.

BONUSY

V kurze nájdete aj hodnotné bonusy - profesionálne tipy, vďaka ktorým budú vaše fotografie ešte krajšie a pútavejšie

Aj tieto bonusové lekcie sa vám budú opäť otvárať postupne, každý deň jedna

 • Zoznámte sa so svojou zrkadlovkou
  Tento bonus je určený úplným začiatočníčkam a nájdete v ňom technický popis vašej zrkadlovky. Zoznámite sa v ňom so základmi, ako sú objektív, telo fotoaparátu, karta atď.
 • Základy kompozície
  V tejto bonusovej lekcii spoznáte niekoľko pravidiel kompozície, teda sa naučíte rozmiestniť jednotlivé prvky fotografie tak, aby fotografie pôsobili ešte krajšie a boli ešte zaujímavejšie
 • Rozostrené pozadie
  V tejto lekcii spoznáte, čo všetko vplýva na mieru rozostrenia pozadia, ako docieliť čo najviac rozostrené pozadie
 • Svetlo vo fotografii
  Ako ovplyvňuje svetlo fotografiu, ako vplýva uhol, z ktorého dopadá svetlo na fotografiu a ešte mnoho ďaľšieho sa dozviete práve v tejto bonusovej lekcii
 • Ďaľšie nastavenia
  Aké ďaľšie nastavenia môžu ovplyvniť kvalitu fotografie sa dozviete v tejto bonusovej lekcii
 • ZHRNUTIE
  Ku každej lekcii máte k dispozícii zhrnutie, ktoré si môžete stiahnuť ako PDF súbor, vytlačiť a najmä v začiatkoch vám môže pomáhať pri fotení
 • FB skupina
  Pre členky kurzu som vytvorila aj podpornú skupinu na facebooku, kde som vám najmä počas kurzu intenzívne k dispozícii a kde sa môžete obracať s prípadnými dotazmi

Kurz otváram iba raz ročne, aby som sa vám v ňom mohla naozaj intenzívne venovať a denne odpovedať na vaše prípadné otázky. Potom bude vstup do kurzu opäť niekoľko mesiacov uzavretý.

Koľko to bude stáť?

 Cena kurzu je

 

49,90 Eur

Za túto skvelú cenu získate:

1. Informácie, ktoré som ja hľadala viac ako 11 rokov a stáli ma množstvo času, skúšania a hľadania tých správnych návodov

2. Jednoduchú cestu zo začarovaného kruhu nevydarených fotografií

3. Zrozumiteľný návod na ovládanie vašej zrkadlovky

Najčastejšia otázka: Musím byť v konkrétnu hodinu pripojená online?
Odpoveď je NIE. Každý deň o 9.00 sprístupním novú lekciu, ale vy si ju môžete prezrieť v akomkoľvek čase. Jednotlivé lekcie si môžete znova prezrieť aj kedykoľvek v budúcnosti, môžete sa k nim vracať a prezrieť si ich znova. Je to rovnaké, akoby ste otvorili akúkoľvek stránku na internete, len k tejto potrebujete prístupové údaje.

Čo ak zistíte, že tento kurz nie je pre vás to pravé?

Naozaj mi záleží na vašej spokojnosti a preto vám ponúkam garanciu vrátenia peňazí. Nakuknite do kurzu, rozhliadnite sa a ak do 5 dní zistíte, že to nie je pre vás, napíšte mi a ja vám bez otázok vrátim peniaze.

Dobrý deň prajem ☺️ včera sa mi podarilo ísť fotiť 1x od vášho kurzu a musím povedať, že som bola veľmi rada. Viem, že to nie je ešte ono, ale nikdy pred tým sa mi nepodarila žiadna fotka na manuál 👏 váš kurz som pochopila a to som extrémne nechápavá 🙈 Ďakujem a dúfam, že sa mi podarí niekedy aj další kurz ☺️☺️
Adela Málikovámamina, začínajúca fotografka

Ako kurz prebieha si môžete pozrieť aj v tomto videu

Komu je kurz určený?

Keďže som detská a rodinná fotografka a v profesnom živote sa venujem najmä newborn fotografii, všetky informácie, ktoré v kurze nájdete, vychádzajú z mojich skúseností práve s týmto žánrom fotografie. Preto sú všetky texty, videá a návody spracované z pohľadu ženy, mamy fotografky, detskej a rodinnej fotografky, profesionálnej newborn fotografky, pretože z tohto pohľadu fotografii a nastaveniam zrkadlovky rozumiem. 

V kurze nenájdete žiadne odborne naštylizované definície, všetko som sa snažila "preložiť" do zrozumiteľnejšieho a ľahšie pochopiteľného jazyka. Tento kurz je preto určený práve vám, najmä ak ste:

 • Začínajúca fotografka
  Celkovo vás fotografia baví a premýšľate, že by ste sa jej mohli v budúcnosti venovať aj profesionálne, ale zo všetkých tých nastavení zrkadlovky sa vám točí hlava a nechcete stráviť hodiny pri počítači hľadaním tých správnych návodov
 • Mama fotografka
  Baví vás fotiť vaše detičky, ale z vašich fotografií bývate často frustrovaná
 • Žena, ktorá sa pokúša fotiť digitálnou zrkadlovkou
  ale bojujete s nastaveniami, fotografie nikdy nie sú podľa vašich predstáv a všetky návody sa vám zdajú príliš zložité a nezrozumiteľné
 • Začínajúca newborn fotografka
  Baví vás fotenie bábätiek, venujete sa tomuto žánru, ale fotografie často nie sú podľa vašich predstáv
 • Bojujete s problémami
  Ak bojujete s akýmkoľvek problémom na výsledných fotografiách, ak sú vaše fotografie často tmavé, alebo naopak príliš svetlé, ak bojujete s neostrosťou, ak majú vaše fotografie rôzne nežiadúce odtiene
Tento kurz som si vybrala u Majky preto, lebo ma oslovila jej tvorba a vystupovanie, ako aj výsledky, ktoré som videla v FB skupine. Išla som do toho s nadšením a každý deň čakala na nový vstup a to, čo má ten deň čaká. Každý deň mi to zabralo chvíľku a na počudovanie všetko bolo jasné a reálne som fotoaparát vytiahla na 4tý deň kurzu, kde už som mala pojem o čase a clone. Piaty deň som fotila už vonku a so všetkými možnými vychytávkami. Vtedy som však zistila, že niečo mi nie je jasné a vtedy som jej napísala. Odpoved prišla ako vždy rýchlo a výstižne. Kurz mi dal veľa najmä v tom, že som vyriešila v sebe všetky kroky, o ktorých som vedela, no nerozumela som im. Dnes si trúfnem povedať, že fotky sú ostré a aj úroveň fotenia a pokrok je veľmi znateľný. Kurz určite odporúčam a ďakujem za úžasný prístup a rady. Ďakujem ♥️
Veronika M.♥️ Mamina dvoch detičiek ♥️ Trochu pokročilá fotografka♥️
Chcem Vám veľmi poďakovať za tento kurz. Naučila som sa veľa a konečne si viem správne nastaviť fotoaparát. Aj keď momentálne fotím menej, informácie z kurzu využívam najmä pri fotení mojich ručne vyrobených výrobkov z vlny, kde sú dôležité aj zábery na detail. Najviac využívam rozostreté pozadie a ostrenie na rôzne miesta.
Lucia LičkováZačínajúca fotografka
Bez focení už si svůj život nedokážu představit, fotím ráda už několik let, ale pořád mi něco chybělo. Už nějakou dobu jsem zkoušela focení na manuální režim, ale stále jsem neovládala nastavení fotografického trojúhelníku. Díky kurzu Jako fotit digitálnou zrcadlovkou a mojí vytrvalosti jsem si konečně osvojila nastavování foťáku a to hlavně přímo při pohledu z hledáčku. Názorná videa a spousta ukázkových fotografií mi pomohly se ve všem správně zorientovat. Nyní už se můžu soustředit na výběr okamžiků, které chci zachytit a už se nemusím trápit s tím, že nestihnu nastavit správně potřebné hodnoty a snímek zachytím špatně. Neznamená to ale, že už se nic nepotřebuju učit, právě naopak. Díky kurzu jsem překonala bariéru v ovládání zrcadlovky a už se netrápím tím, že zase nebudu mít povedené fotky. Každý snímek mě posunuje dál a já si užívám nekonečné možnosti fotografování.
Petra R., mama dvoch detí a nadšená fotografka

Chceli by ste sa pred kúpou ešte na čokoľvek spýtať?

Máte ešte ďaľšie otázky, na ktoré by ste sa chceli pred kúpou opýtať?

Napíšte mi na inspiracie@mariagasparova.sk

Alebo navštívte moju FB stránku a napíšte mi správu Facebook MayaG. photography