Chcete vedieť odfotiť krajšie a pútavejšie fotografie vašich detí? Zdokonaliť sa vo fotografovaní?

Zrkadlovkou, či mobilom?

Ako "mama fotografka" sa stretávate s fotením v rôznych podmienkach. Fotíte deti doma, v exteriéri, pri športe, na rodinných oslavách, na výletoch, dovolenkách atď..

Ak túžite vedieť čo najlepšie zvládnuť fotenie v každej takejto situácii, dokázať odfotiť zaujímavé a pútavé fotografie v každej tejto chvíli a v akomkoľvek prostredí, ukážem vám, ako na to...

ako fotiť deti, ako fotiť digitálnou zrkadlovkou

Volám sa Mária Gašparová a fotografii sa venujem už viac ako 13 rokov. Som mamou fotografkou a profesionálnou newborn fotografkou, členkou APNPI ( Asociácia profesionálnych akreditovaných svetových newborn fotografov).

 S fotografovaním som začala po narodení mojej prvej dcéry. Fotografie ale takmer nikdy neboli podľa mojich predstáv. Napriek tomu, že som fotila profesionálnou zrkadlovkou, fotografie boli často tmavé, alebo príliš svetlé, neostré, bez atmosféry, tie krásne momenty z jej detstva som vôbec nedokázala autenticky zachytiť na fotografii.

Po narodení mojej druhej dcéry som si ale povedala dosť, musí sa do dať predsa aj inak a začala som fotografiu podrobnejšie študovať.

Počas mojej viac ako 13-ročnej praxe som získala množstvo informácii o fotografii, študovala som postupy mnohých popredných svetových fotografov a detských fotografiek. Pri fotení mojich dcér, detí našich blízkych a neskôr aj klientov som potom získala bohaté skúsenosti z praxe.

Naučila som sa, ako odfotiť deti vždy čo najlepšie. V každej situácii, v rôznom prostredí a v akomkoľvek veku detí.

(Niektoré z fotografií sú odfotené iba mobilom)

Ak aj vy túžite vedieť vašim deťom vytvoriť čo najlepšie fotografie, krásne spomienky na každé jedinečné obdobie detstva, chcete zmeniť obyčajné zábery na krajšie a zaujímavejšie, chcete dokázať v akomkoľvek veku, alebo prostredí odfotiť  krásne fotografie, môžem vám pomôcť.

Ukážem vám profesionálne zručnosti, ktoré ak budete poznať a využívať pri fotení, vaše fotografie budú jednoducho vyzerať inak. Lepšie a profesionálnejšie a napríklad sa aj vyhnete chybám, ktoré väčšina ľudí pri fotení robí.

Ukážem vám aj dôležité základné fotografické princípy, vďaka ktorým dokážete odfotiť krásne fotografie v akomkoľvek prostredí.

Prevediem vás aj overenými postupmi z praxe, mnoho krát vyskúšanými práve pri fotografovaní detí.

Možno totiž pri fotení aj skúšate rôzne postupy, alebo sa snažíte uplatniť známe fotografické pravidlá, ktoré už poznáte. Pravdepodobne ste si ale všimli, že fotografovanie detí, najmä tých vlastných, je veľmi špecifický žáner, pri ktorom sa niekedy aj všeobecne známe postupy a pravidlá nedajú použiť.  V niektorých situáciach ani nemáte čas čokoľvek pri fotení skúšať.

Práve preto som pre vás podrobne zhrnula:

 • Známe fotografické pravidlá a overené postupy, aplikované ale špecificky na fotografovanie detičiek
  vysvetlené tak, aby ste ich dokázali použiť práve pri fotení detičiek a aby vám skutočne pomohli ku krásnym fotografiám
 • Tipy z praxe, ktoré využijete pri fotografovaní detí rôznych vekových kategórií
  aj menších detičiek, ktoré sú práve vo veku, keď ani chvíľočku neobsedia
 • Rady skúsenej mamy fotografky, pre všetky mamy fotografky
 • Triky, o ktorých sa len tak niekde nedočítate
 • Praktické postupy, vďaka ktorým budú vaše fotografie krajšie a zaujímavejšie

Moje viac ako dvanásťročné skúsenosti s fotografovaním detí som vložila do eBooku

Ako fotiť deti

  Profesionálne rady, praktické postupy a inšpiratívne tipy pre krásne fotografie (nielen) vašich detí.

EBook Ako fotiť deti je napísaný mamou fotografkou pre nielen mamy fotografky. Mária vytvorila eBook, ktorý sa venuje výzvam a problémom, s ktorými sa každodenne stretáva každý, kto fotografuje menšie či väčšie deti. Ja na eBooku oceňujem hlavne to, že je plný praktických rád a ukážok, pri využití ktorých sa z obyčajných tuctových fotiek razom stanú fotky, ktoré s radosťou budem ukazovať rodine či kamarátom. Okrem praktických rád eBook obsahuje aj ukážky najčastejších chýb, ktoré často robím aj ja, spolu s návodom na ich odstránenie, takže okamžite viete ako sa ich v budúcnosti vyvarovať. Ďalšou nespornou výhodou eBooku je to, že na to aby sa dali aplikovať rady a postupy v ňom uvedené, nie je nutné vlastniť najmodernejšiu techniku, ale stačí bežný fotoaparát alebo dokonca aj mobil, keďže viaceré časti sú venované aj foteniu a úprave fotiek práve mobilným telefónom.
Janka Kralova HanusovaMama fotografka

Za približne hodinu čítania, na 140 stranách (nezľaknite sa toho čísla, veľkú časť tvoria ilustračné fotografie) spoznáte rôzne faktory, ktoré na fotografiu vplývajú a naučíte sa, akým spôsobom fotografie ovplyvňujú. Keď ich spoznáte, budete vždy presne vedieť, ako dodáte vašim fotografiám krásnu atmosféru a ako vytvoríte pútavé snímky presne podľa vašich predstáv.

V eBooku nájdete aj jednoduché tipy, rady, fotografické pravidlá a aj návody, ktoré vám pomôžu pri fotografovaní vašich detičiek, ktoré vás privedú ku krásnym fotografiám.

Ako maminky máme často tendenciu prehliadať nedostatky na fotografiách našich detí, je to prirodzené. Preto vám v eBooku ukážem aj časté chyby a samozrejme aj postupy, ako sa im vyhnete. Tým opäť vylepšíte vaše fotografie.

Spoznáte aj postupy, ako fotografie upravíte v rôznych aplikáciach pre počítač aj mobil a tým ich ešte vylepšíte.

Všetky rady a tipy sú veľmi ľahko použiteľné v praxi. Sú vysvetlené jednoducho, zrozumiteľným jazykom, bez zbytočných odborných výrazov. Preto im určite porozumiete s ľahkosťou, vďaka čomu ich môžete okamžite  začať využívať pri fotografovaní vašich detičiek a ihneď aj uvidíte zmeny na vašich fotografiách. 

Fotografovanie detí vás začne viac baviť a budete mať z fotenia radosť

Navyše sú všetky informácie v eBooku spracované tak, aby vám pomohli pri fotografovaní:

 1. detí rôznych vekových kategórií
 2. pri fotení mobilom
 3. ale aj profesionálnou zrkadlovkou
EBook Ako fotiť deti veľmi oceňujem. Priniesol mi veľa praktických a užitočných informácií, ktoré sa len tak niekde nedočítate. Vychádzajú z praxe samotnej autorky, ktorá ich zdieľa veľmi jasne a zrozumiteľne a netlačí k jednému štýlu fotografie. Necháva čitateľovi slobodu pri nachádzaní vlastného štýlu a tým aj radosti z tvorby. Podľa praktických ukážok jasne pochopíte, čomu sa dá vyvarovať a zároveň čo vyzdvihnúť. Po prečítaní som mala veľmi dobrý pocit a teším sa na overovanie týchto vedomostí pri samotnom fotografovaní. Fotografovaniu sa venujem iba ako bežná matka a myslím si, že takéto praktické informácie by sme mali každá ovládať 🙂 Ďakujem za takúto možnosť!
Eva Michalcovámamina dvoch detičiek, profesionálna koučka, www.evamichalcova.com

EBook je skutočne obsiahly, plný praktických rád a tipov, vďaka ktorým budete vedieť odfotiť krásne fotografie (nielen) vašich detí. Pre vašu lepšiu predstavu, tu je zoznam aspoň niektorých z nich:

 • Svetlo
  Naučíte sa, ako môžu rôzne druhy prirodzeného svetla ovplyvniť vaše fotografie, v akom svetle je vhodnejšie deti fotiť a ako vám svetlo pomôže vytvoriť krásnu atmosféru
 • Pozadie na fotografiách
  Spoznáte viacero tipov, ako odfotíte pútavé snímky aj v bežnom domácom prostredí, alebo čomu by ste sa mali vyhnúť pri fotografovaní v exteriéri
 • Neposedné detičky
  V eBooku nájdete množstvo tipov, ako odfotiť menšie detičky, ktoré bežne ani chvíľku neobsedia
 • Ostré fotografie
  Spoznáte techniky, ktoré vám pomôžu k ostrým fotografiám
 • Rozostrené pozadie
  V tejto lekcii sa naučíte, ako fotiť mobilom, alebo zrkadlovkou tak, aby bolo pozadie na vašich fotkách čo najviac rozostrené
 • Úpravy
  V tejto lekcii sa naučíte základné úpravy, napríklad zosvetliť a stmaviť fotografiu, pridať kontrast, alebo zmeniť farebnosť fotografie v štyroch aplikáciach pre mobil aj pre počítač.
 • a mnoho ďaľšieho......

V eBooku naopak nenájdete:

 • Žiadne striktné vyjadrenia, že iba takto je to správne
  Vo fotografii neexistuje jedna jediná správna cesta, alebo jeden postup, ako odfotiť deti. Na každú fotografiu vplývajú rôzne pravidlá a faktory rôznym spôsobom. A vám sa to nemusí vždy páčiť. Preto v eBooku nenájdete vyjadrenia typu: Iba takto je to správne, alebo jeden presný návod. Vždy vám ukážem rôzne cesty, ako môžete pravidlá, rady a tipy z eBooku využiť a ako to vaše fotografie ovplyvní.
 • Presný návod na ovládanie vašej techniky
  Súčasťou tohto eBooku nie sú presné návody na ovládanie fotoaparátov vašich mobilov, alebo vašich zrkadloviek. Tie sú súčasťou iných mojich podrobnejších a rozsiahlejších online kurzov. V eBooku ale nájdete niekoľko postupov, napríklad ako nastaviť zrkadlovku alebo mobil, aby bolo pozadie na fotografiách rozostrené, alebo ako čo najpresnejšie zaostriť.

Aké je cena tohto eBooku?

Cena eBooku je

19,90 Eur

Ucelené a komplexné informácie o detskej fotografii, rady od skúsenej mamy fotografky, odpovede na vaše najčastejšie otázky, fotografické princípy aplikované priamo na detskú fotografiu, základy úprav fotografií a množstvo jednoduchých, praktických tipov a trikov, vďaka ktorým okamžite vylepšíte vaše fotografie. To všetko nájdete v tomto eBooku.

Navyše k eBooku dostanete aj bonusy

Máriu Gašparovú poznám z facebooku už niekoľko rokov. S veľkým záujmom som si prezerala jej fotky a čítala som rady, s ktorými sa delila na svojej stránke. Dozvedela som sa veľa užitočných vecí ohľadne fotenia novorodencov a mnoho krát som sa inšpirovala jej nádhernými fotografiami. Teraz som si prečítala nový eBook Ako fotiť deti a odporúčam ho všetkým, ktorí snívajú o pekných fotografiách svojich detičiek. EBook bude užitočný najmä pre tých, ktorí sa chcú naučiť robiť kvalitné zábery. Uvidíte, že k tomu je potrebné dodržiavať len pár základných pravidiel. Napríklad ako nastaviť fotoaparát v mobile, kde umiestniť dieťatko, ako ho presvedčiť, aby "pózovalo", ako zariadiť vlastný foto kútik a veľa ďaľších rád nájdete práve v tomto eBooku. EBook je napísaný jednoduchým jazykom, bez zbytočných odborných termínov, vďaka čomu všetkému porozumie aj úplný začiatočník. V eBooku okrem praktických rád nájdete aj niekoľko príkladov nastavení fotoaparátu pre rôzne druhy smartphonov. Po prečítaní eBooku som pochopila, že fotenie nie je nič zložité. Stačí dať pozor na základné veci, fotiť s dušou i láskou a pekné zábery budú dlho robiť radosť vám aj vašim detičkám. Určite tento eBook odporúčam všetkým
Julia FialkaMama fotografka

Úžasný bonus!

K eBooku získate ešte ďaľší bonusový eBook Ako fotiť neposedné detičky. Prevediem vás v ňom fotografovaním detí vo veku 1- 4 roky, ktoré býva často najproblematickejšie. Detičky chvíľku neobsedia, mávate problém presne zaostriť, nestihnete ich odfotiť a často bojujete s tým, že sa "nechcú fotiť". Tejto problematike sa venujem v podstate aj v celom eBooku Ako fotiť deti, pri rôznych radách a tipoch uvádzam aj postupy, ako ich uplatníte pri fotení detí v tejto vekovej kategórii.

V tomto bonusovom eBooku sa ale venujem iba tejto téme. Na 25 stranách eBooku som pre vás pripravila všetky tipy a triky, ktoré pri fotení detí tejto vekovej kategórie používam ja a ktoré zaručene pomôžu k vydareným fotografiám aj vám.

Môžete sa tešiť aj na video, v ktorom uvidíte všetky tipy v praxi, pri fotografovaní 2,5 ročného dieťatka 🙂

Garancia vrátenia peňazí

K eBooku vám dávam aj 5 dňovú garanciu vrátenia peňazí. Začítajte sa do eBooku a ak zistíte, že to nie je nič pre vás, napíšte mi do 5 dní a ja vám bez otázok peniaze vrátim.

Musím povedať, že eBook Ako fotiť deti som prečítala na jeden krát. Veľmi zrozumiteľne napísané , vysvetlené 😊 Myslím, že každá začínajúca, alebo amatérska fotografka, ktorá má fotenie ako svoje hobby si tam nájde niečo, čo urobí jej fotky krajšími 🙂 A video v bonusovom eBooku Vám ukáže, že za každou dokonalou fotkou menšieho dieťaťa sa skrýva “rovnaká námaha “ 😁 Ďakujem
Iveta KochanováMama na materskej ☺️3 ročný chlapec 🙂
Veľmi pekne ďakujem za eBook. Všetko máte asi najlepšie vysvetlené v porovnaní s tým, čo som doteraz čítala. Najmä chcem vyzdvihnúť video s úpravami vo Photoshope, ktoré sa mi veľmi páčilo.
Ľubica PavlovičováMatka troch detí, ktorej najväčšia záľuba je ich fotenie. Rozhodla sa, že chce dokázať robiť fotky ako profesionálka, nakoľko si ich vie sama odfotiť najlepšie, preto sa potrebuje posunúť na vyššiu úroveň a začína viac študovať, ako fotiť zrkadlovkou, aby obrázky boli tie najlepšie a najkvalitnejšie.

Chceli by ste sa pred kúpou ešte na čokoľvek spýtať?

Máte ešte ďaľšie otázky?

Napíšte mi na inspiracie@mariagasparova.sk

Ste tu prvý krát a ešte ma nepoznáte?

Volám sa Mária Gašparová a fotografii sa venujem už viac ako 13 rokov. Najmä foteniu detí, rodín a profesne najmä fotografovaniu úplne malých bábätiek, som profesionálnou newborn fotografkou. Som členkou APNPI - asociácie profesionálnych akreditovaných newborn fotografov z celého sveta.

Počas mojej praxe som spoznala mnoho tipov, trikov a postupov, ako odfotiť čo najkrajšie fotografie a ako ich upraviť napríklad vo Photoshope a dodať im profesionálnejší vzhľad.

Som autorkou blogu o fotografii, projektu Mama fotografkou, prostredníctvom ktorého môžete z mojich dlhoročných skúseností čerpať aj vy.  V článkoch na blogu, v eBookoch a online kurzoch, nájdete ucelené informácie o newborn fotografii, o fotení detí, o základoch fotenia digitálnou zrkadlovkou a o úpravách fotografií.

Moje eBooky a online kurzy už pomohli

0
ženám, ako ste vy, mamám fotografkám, začínajúcim fotografkám a newborn fotografkám.