Mama fotografkou

DIÁR 2024

Základné fotografické princípy pre každú mamu, ktorá rada fotí svoje deti

  • Klasický týžňový diár na rok 2024
  • Ročný prehľad + priestor na vaše kontaktné údaje
  • Prehľad štátnych sviatkov, prázdnin a znamení zverokruhu
  • Priestor pre vaše poznámky

+

 základné fotografické princípy a inšpiratívne tipy, ako odfotíte krásne fotografie vašich detí

Fotografia sa vďaka technickým vymoženostiam dnešnej doby stala dostupnou a veľmi jednoduchou. Každá mama je dnes aj fotografkou a každá z nás túži odfotiť svoje detičky čo najlepšie.

Pri fotení detí sa ale my mamy často zameriame iba na dieťa, čo je úplne prirodzené. Výsledkom ale môžu byť fotografie, ktoré často nemusia byť podľa vašich predstáv.

V tomto diári spoznáte aj ďaľšie súčasti fotografie a naučíte sa pozerať na každý záber ako profesionálny fotograf. Diár vás prevedie rôznymi aspektami, ktoré na fotografie vplývajú a tým, že ich spoznáte a začnete využívať v praxi, sa vaše fotografie veľmi rýchlo zlepšia.

Naučíte sa, čo všetko môže na fotografie vplývať, čo všetko by ste si mali pri fotení všímať, aby fotografie boli podľa vašich predstáv. Spoznáte základné fotografické pravidlá, napríklad pravidlá kompozície. Inšpirovať sa môžete aj tipmi na krásne fotografie v každom ročnom období.

Informácie z diára využijete pri fotografovaní akýmkoľvek fotoaparátom, alebo mobilom.

Objednajte si diár Mama fotografkou

Ak ste mama, ktorá rada fotí svoje deti, ak túžite zachytiť každé to krásne a jedinečné obdobie detstva vašich detí vždy čo najlepšie a chcete mať vždy po ruke sprievodcu na ceste ku krajším fotografiám, tak práve vám je určený tento diár.

Objednajte si diár Mama fotografkou a začnite už o pár dní tvoriť vašim deťom krajšie a pútavejšie fotografie.

Mama fotografkou Diár 2024 stojí 12,90 Eur + 3 Eur za poštovné a balné.

  • Diár vám odošlem slovenskou poštou najneskôr do 14 dní
    momentálne skladom, odosielam ihneď

O autorke

K fotografii som mala blízko už ako dieťa. Keď sa mi ale pred 19 rokmi narodila moja prvá dcéra, prepadla som tomuto koníčku úplne. Veľmi som chcela zachytiť každé to krásne obdobie jej detstva na fotografiách.

Prvých 5 rokov som ale doslova na fotoaparáte iba stláčala spúšť. O fotografii som nevedela vôbec nič a fotografie sa mi podarili zväčša iba náhodne. Väčšinou boli tmavé, alebo príliš svetlé, často neostré.

Až po narodení mojej druhej dcéry som si povedala dosť, musí sa to predsa dať aj inak. Začala som sa vzdelávať a postupne som spoznala mnoho tipov, trikov a postupov, ako odfotiť čo najkrajšie fotografie.

Dnes je fotografia aj mojou profesiou a okrem toho, že som stále mamou fotografkou, že ma veľmi baví fotiť deti, som aj profesionálnou fotografkou maličkých bábätiek, členkou APNPI - asociácie profesionálnych akreditovaných newborn fotografov z celého sveta.

Prostredníctvom projektu Mama fotografkou už niekoľko rokov zdieľam moje skúsenosti, ukazujem začínajúcim fotografkám jednoduché a zrozumiteľné návody, ako odfotia krajšie fotografie detí, alebo maličkých bábätiek.

Počas mojej praxe som spoznala mnoho tipov, trikov a postupov, ako odfotiť čo najkrajšie fotografie, či už profesionálnym fotoaprátom, alebo iba mobilom.

(niektoré z fotografií nižšie sú odfotené iba mobilom)

V diári Mama fotografkou sa podelím aj s vami o to, ako sa môžete pozerať na každý záber, čo všetko by ste si mali všímať, aby sa aj vám fotografie podarili vždy čo najlepšie. A zámerne píšem "čo najlepšie". Určite už viete, že fotenie detí, najmä tých vlastných je výzva a často nemáte možnosť odfotiť úplne dokonalé fotografie. Ani mne sa to vždy nepodarí presne podľa mojich predstáv.

Ak ale poznáte aspoň základné fotografické pravidlá a princípy, s touto výzvou si poradíte oveľa ľahšie.

Chceli by ste sa ešte na čokoľvek spýtať:

Napište mi na email inspiracie@mariagasparova.sk

Rada vám so všetkým pomôžem