Chceli by ste spoznať jednoduchý a praktický návod, ako odfotiť úplne malé bábätko?

Napríklad aj v bežnom domácom prostredí?

 • Bez použitia množstva drahých rekvizít?
 • Bez profesionálne vybaveného ateliéru?
 • Akýmkoľvek fotoaparátom, či mobilom?

Tieto fotografie

som odfotila bez použitia akýchkoľvek rekvizít špeciálne určených pre newborn fotografie a v bežnom domácom prostredí.

Tieto vznikli pri tom istom fotení, ale sú odfotené iba mobilom.

A veľmi rada aj vám ukážem, ako na to. Že takéto fotenie nemusí byť zložité, že to zvládnete aj ak ešte nemáte žiadne skúsenosti, prípadne aj ak ste mamina, ktorá si chce iba odfotiť bábätko sama doma.

 

Volám sa Mária Gašparová a fotografii sa venujem už viac ako 10 rokov. Profesne najmä fotografovaniu úplne malých bábätiek, som profesionálnou newborn fotografkou. Som členkou APNPI - asociácie profesionálnych akreditovaných newborn fotografov z celého sveta.

Počas mojej praxe som nafotila už stovky bábätiek a poznám mnoho tipov a trikov, ako s takto maličkými bábätkami pracovať a ako ich odfotiť čo najkrajšie.

Som ale presvedčená, že krásne fotografie nemusia vznikať iba v profesionálne vybavenom ateliéri s množstvom rekvizít. Bábätká môžete odfotiť jednoducho, kdekoľvek a s použitím minima rekvizít.

A pripravila som pre vás jednoduchý návod, ako na to.

mini online kurz

Ako odfotiť bábätko v domácom prostredí

V tomto mini kurze nájdete postup, ako odfotíte bábätko v bežnom domácom prostredí

 • jednoducho
 • bez použitia množstva drahých rekvizít
 • akýmkoľvek fotoaparátom, kľudne iba mobilom

Ako kurz prebieha?

Jedná sa o internetový kurz a do kurzu sa dostanete kedykoľvek, stačí otvoriť internet a zadať heslo na prihlasovacej stránke. Nie je nutné byť pripojená v nejakom konkrétnom čase. Prístupy do kurzu máte na neobmedzenú dobu, k jednotlivým lekciám sa môžete kedykoľvek vracať a aj opakovane si ich prehrať. 

V kurze uvidíte krok po kroku, ako také fotografovanie bábätka v domácom prostredí prebieha.

Kurz je potom rozdelený na tri lekcie:

 • 1. Lekcia
  V tejto lekcii spoznáte základné zásady a princípy bezpečnosti v newborn fotografii. Napríklad sa naučíte, kedy je najvhodnejší čas odfotiť bábätko, alebo aké prostredie pripraviť, aby bolo bábätko počas fotografovania spokojné
 • 2. Lekcia
  Pri fotografovaní bábätiek v mojom ateliéri používam rekvizity vyrobené špeciálne na tento účel. V tejto lekcii vám v názorných videách ukážem, ako takéto rekvizity nahradíte bežným a cenovo dostupným tovarom z obchodov napríklad s doplnkami pre bývanie, záhradkárskymi potrebami, alebo módou. Tiež uvidíte, ako si tieto rekvizity na samotné fotografovanie pripravíte, alebo aj kde v domácom prostredí nájdete vhodné miesto na fotografovanie a podľa čoho by ste ho mali vybrať
 • 3. Lekcia
  V tejto lekcii na vás čakajú 3 videá, v ktorých uvidíte krok po kroku fotografovanie 17 - dňového bábätka v domácom prostredí. V prvom videu uvidíte, ako odfotiť takýto štýl fotografií - fotografie v košíku, alebo inej vhodnej rekvizite. Uvidíte presný postup, ako som tieto fotografie odfotila, s podrobným vysvetlením každého môjho kroku
 • V druhom videu uvidíte presný postup, ako odfotíte takéto fotografie - fotografie na deke, alebo kožušinke. Opäť vám podrobne vysvetlím každý môj krok, ako polohovať bábätko, ako premýšľať nad svetlom, v akom uhle fotiť atď.

BONUS

 • V poslednej lekcii som pre vás pripravila bonusové video - Ako v bežnom domácom prostredí odfotíte bábätko s rodičmi. U rodičov sú takéto spoločné fotografie veľmi obľúbené a v tomto videu nájdete jednoduchý postup, ako takéto spoločné fotografie rodičom vytvoríte. Ak ste maminka, ktorá si fotí bábätko sama doma, môžete sa inšpirovať a poprosiť niekoho z rodiny, aby vás odfotil rovnako.
 • Ešte o mnoho viac
  Celý kurz je popretkávaný mnohými mojimi radami, ktoré vám pri fotení maličkým bábätiek veľmi pomôžu.
Kurz je úžasný. Čakala som najskôr niečo v zmysle iba zrkadlovka, ale toto je fakt super, pretože je to vhodné aj pre obyčajnú maminu doma, ktorá nechce, alebo nemôže navštíviť profesionálneho newborn fotografa, nechce cestovať, alebo nemá auto a pod.. Jednoduché a ľahko vysvetlené, by som povedala a okrem iného si tvojim hlasom uspala aj môjho dvojročného junáka :-) Určite je to úžasné a skôr by som povedala, že naozaj pre každého, kto si chce takéto fotenie skúsiť sám a doma, kľudne mobilom. Zhltla som celý kurz naraz a páčilo sa mi aj to, že nie je dlhý a nie sú v ňom žiadne cudzie pojmy
Veronika M. Mamina dvoch detičiek

Komu je kurz určený?

Tento kurz je ušitý na mieru práve vám, najmä ak ste:

1. začínajúca newborn fotografka, hľadáte jednoduchý návod, ako odfotiť bábätká, napríklad nemáte ešte svoj ateliér a množstvo rekvizít a väčšinou fotografujete bábätká v domácom prostredí

2. rovnako aj ak ste mamina, ktorá z rôznych dôvodov nechce, alebo nemôže navštíviť profesionálneho newborn fotografa a chcete si bábätko odfotiť sama doma, akýmkoľvek fotoaparátom, kľudne iba mobilom

Koľko to bude stáť?

mini online kurz

Ako odfotiť bábätko v domácom prostredí

môžete získať za

21,90 Eur

 • Ak ste začínajúca newborn fotografka, postupy z kurzu môžete okamžite preniesť do praxe a začať fotografovať bábätká pre svojich klientov, čím sa vám vaša investícia ihneď vráti.
 • Ak ste mamina, ktorá si chce bábätko odfotiť sama doma, vďaka informáciam v kurze si vytvoríte krásne fotografie, spomienku na prvé dni vášho bábätka, z ktorej sa budete tešiť aj po rokoch.
waw 😍 Kurz je výborne spracovaný. Jednoducho vysvetlené a názorne ukázané v praxi 🙂 Mrzí ma, že moje detičky už dávno nemajú desať novorodeneckých dní 😃, pretože si myslím, že na základe tohto kurzu, by som to doma zvládla určite 🙂 Odporúčam mamičkám pozrieť kurz pred pôrodom, nabehnúť ešte do obchodu 😃 a už potom len doma fotiť 🙂 Ja sa pokúsim o pár týždňov fotiť synovca a verím, že aj na základe rád z tohto kurzu sa to podarí😘
Martina Úradníková

Často kladené otázky

Ako kurz prebieha?

Jedná sa o online kurz, kde vám po uhradení objednávky príde email s odkazom na prihlasovaciu stránku a s prístupovými údajmi do kurzu. Po kliknutí na odkaz a po zadaní prihlasovacích údajov, sa dostanete na úvodnú stránku kurzu, kde nájdete všetky potrebné informácie a odkiaľ sa následne dostanete ku všetkým lekciám. Kurz pozostáva z textov, fotografií a aj názorných videí a všetky lekcie máte ihneď k dispozícii

Aké znalosti fotografie musím mať?

Kurz je venovaný najmä postupom fotografovanie bábätka v domácom prostredí. Na samotné fotenie potom môžete využiť akýkoľvek fotoaparát, alebo mobil, pričom by ste mali poznať aspoň základy ich ovládania.

Musím byť v konkrétnom čase pripojená online?

Nie. Kurz si môžete otvoriť kedykoľvek vám to najviac vyhovuje, do kurzu sa môžete aj v budúcnosti kedykoľvek opakovane vracať a znova si prezrieť všetky lekcie.

Čo ak zistím, že sa mi kurz nebude páčiť?

K dispozícii máte 5 dňovú garanciu vrátenia peňazí. Takže ak zistíte, že tento kurz nie je nič pre vás, napíšte mi a ja vám bez otázok vrátim peniaze.

Chceli by ste sa pred kúpou ešte na čokoľvek spýtať?

Máte ešte ďaľšie otázky, na ktoré by ste sa chceli pred kúpou opýtať?

Napíšte mi na inspiracie@mariagasparova.sk, rada vám odpoviem na kúkoľvek otázku.

Alebo navštívte moju FB stránku a napíšte mi správu Facebook MayaG. photography